Karantén

itt vagy: Eropolis > Belváros > Forum

Ha elfelejtetted a jelszavad...
Ha még nem vagy tag...

Karantén

2020. április 23.
A megváltozott körülmények, és az új világ kíméletlenül hatol be a mindennapjainkba. Sok minden hiányzik abból, amit megszoktunk.
Neked mi hiányzik a legjobban? Ebben a témában indítottunk egy új szavazást, és várjuk a hozzászólásokat is itt.
A szavazás állását és majd a végeredményt ide kattintva nézheted meg.

2020. április 13.
Több, mint egy hónapja figyeli mindenki a fertőzöttek számának emelkedését, és miközben a világ minden részéről érkeznek a járvány berobbanásáról, a fertőzöttek számának hirtelen megugrásáról hírek, itt a mi kis országunkban, ahogy még sok más országban is, viszonylag egyenletesen emelkedik a fertőzöttek száma. Abban egyet érthetünk, hogy az eltérő terjedési görbék több okra vezethetők vissza, erre talán mindenkinek megvan a saját hipotézise, magyarázata.
Saját véleményed szerint itt Magyarországon mi fog történni a közeljövőben? Ezzel kapcsolatban várjuk a véleményedet, és szavazatodat legújabb kérdésünkkel.
A szavazás állását és majd a végeredményt ide kattintva nézheted meg.

2020. április 8.
Az idő előre haladtával újabb és újabb témák merülnek fel, nem csak itt, mindenhol. Jelenleg az egyik leginkább megosztó kérdéskör a maszkok viselése, viseltetése.
Kíváncsiak vagyunk a véleményedre, ezért egy szavazást indítottunk. Mit tennél, ha rajtad múlna, neked kellene döntened a maszk viselésének kötelezővé tételében?
A szavazás állását és majd a végeredményt ide kattintva nézheted meg.

2020. február 28.
Szinte mindenkit foglakoztat a közelgő járvány, a járvánnyal járó helyzet. Írd le, mi a véleményed, írd le, ha konkrét tapasztalatod, ötleted, tanácsod van a járvánnyal kapcsolatban.
Ismerkedjünk?
Ne ismerkedjünk?
Bevásároljunk?
Ne vásároljunk be?
Hogyan tartsuk a kapcsolatot másokkal?
Hogyan tartsuk a kapcsolatot a fertőzöttekkel?
Számtalan kérdés, mely felmerülhet benned, kérdezz vagy válaszolj!

Hozzászólnál? Gyere és regisztrálj!
cdfatime#3732020-04-24 22:30:19
A(z) #373 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
adid762#3722020-04-24 21:47:17
Válasz a(z) 369. üzenetre: Valami hasonlót érzek. Nem tudom sírjak vagy nevessek, ahogy "kezelik" a szitut. Hülyének és birkának néznek minket. A bebaszós ötleted tetstik, csatlakozom... 
pandora#3712020-04-24 21:27:41
Válasz a(z) 369. üzenetre:

A Szolgálólány meséjének élőszereplős, átdolgozott változata, továbbfejlesztett évad :D
Szép új világ. :napersze: 

cdfatime#3702020-04-24 21:04:31
A(z) #370 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3692020-04-24 21:00:21
A(z) #369 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
pandora#3682020-04-24 20:50:05
A Covid-19 esetében a legfontosabb fegyver a *saját immunrendszerünk*.
Az immunrendszerünket pedig pont most pusztítjuk el a bezártsággal, a napfény, a friss levegő hiányával, aminek a pótlása tavasszal amúgyis létkérdés lenne.

A parkokat, nagy zöldterületeket, kirándulóhelyeket, ahol bőven elférnének az emberek kellő távolságtartás mellett is, sorra agyatlanul lezárják, és bezárják az embereket a sötét, szűk lakásaikba, illetve összeterelik őket a zárt, betonos utcákba.

Bravó, járványkezelés.
cdfatime#3672020-04-24 20:32:44
A(z) #367 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3662020-04-24 20:19:22
A(z) #366 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
pandora#3652020-04-24 20:15:46
Válasz a(z) 364. üzenetre:

2020 a titkos bulik és összejövetelek éve lesz. ;)

cdfatime#3642020-04-24 20:05:39
A(z) #364 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3632020-04-24 19:47:33
A(z) #363 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3622020-04-24 19:39:42
A(z) #362 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
pandora#3612020-04-24 18:43:43
Tegnap tönkrement a fejhallgatóm, úgy dél körül.
Gondoltam, veszek egy másikat.

A bolt, ahol mindig venni szoktam minden számítástechnikát, zárva, merthogy járvány meg minden... csak webes kiszállítás. Nekem viszont adjuramderögtön kell, mert ekkora hedonista vagyok, ezt szoktam meg, és különbenis. :D
Felpattanva a netre, hát hála a sok homeofficenak meg távoktatásnak, normális minőségű irodai célokra szánt vezeték nélküli fejhallgató smafu. Úgy kifogyott, mint a wc-papír és az élesztő.
Ez egy dolog, de ráadásul csak 3-ig vannak nyitva.

3-ig!!!! Nyilván 3 után fertőz a vírus, addig wellnessezik. (megjegyzem, Németországban széthúzzák a nyitvatartást pont a tömörülések elkerülése végett egész későig nyitva van minden, na de ne gondolkozzunk már, csak korlátozzunk ész nélkül ugyebár...)

A weblapon lévő infók szart sem értek, ennyit a nagy távdolgokról.
Nosza, felkerekedtem, elmentem az üzletbe, ahol szép hosszú sor az utcán, egymás hegyén-hátán. (Nyilván ott nem fertőz a vírus, csak bent. Nem félnek, mert eladók maszk nélkül. Mondom, 3 előtt nem fertőz a vírus. :D )

Kivárom, bemegyek, vezeték nélküli mikrofonos fejhallgató csak gamer kategória van, de itt a 3 óra, a fejhallgató meg nem egyhetes beszerzési projekt, nem szarakodhatok vele napokat... nagy levegő. 
Szóval mától high-tech élményben hallgathatom a kollégáimat egy negyvenezer forintos gamer fejhallgatóval. Így mulat egy magyar. :D Egyszer élünk, na. :D

Köszike minden felelős döntéshozónak. Mert nem a Covid-19-et illeti a köszönet és citromdíj, hanem azokat az agyatlanokat, akik kitalálták ezeket a l'art pour l'art idióta korlátozásokat, amiknek kb semmi hasznuk és értelmük nincs, azon kívül, hogy élhetetlenné teszik a mindennapokat és a meglévő épp elég probléma mellé még mesterségeseket is létrehoznak.

Elgondolkodtam, hogy aki például napközben dolgozik, az mégis hogy a búbánatba tud bármit is elintézni?!

kicsigabi#3602020-04-24 16:44:50
A barátaim,a Hazám( külfőldön ragadtam ),és persze a szex hiányzik 
ninive#3592020-04-23 08:50:14
Ha megnézzük az utóbbi tíz év  regionális kríziseit a világban, amelyekből azok az országok is profitáltak, ahol most a vírusnak tulajdonított válsághelyzetet kezelik,  és az ott élők nem ismerik a valódi állapotokat... Milliók haltak (halnak),  meg, milliók hagyták el otthonukat, és kezdtek új életet menekültként idegen országokban naponta szembesülve  a tehetetlenségükkel az otthon maradottakért aggódva. Családokat szakított szét a világ újrafelosztásáért vívott gazdasági világháború , amely céljainak alávetve felhasználja a a briliáns  elmék szociálisan szűk látókörét, éppúgy, mint a hétköznapi emberek hiszékenységét, félelmeit is. Mint a vírus (vagy akar a pestis) terjed a hülyeség is.

Több éve, még az ablakom alatt  rohamrendőrök lövöldöztek,   láttam a megyei birósság felégetését, miközben a sajtó, és a királyi híradó ontotta a  híreket, hogy az ellenség maketteket filmez, és vág össze más háborús jelenetekkel. Egy hónappal később, amikor feloldották a blokádot, és személyesen meséltem el a történteket a fővárosban élő barátnak, nem hitte el, mert ott, akkor még békésen éltek, ugyanúgy mint addig. Azután hónapokkal később  elterjedt, és az első repülővel jött vissza. Mi még egy ideig  vártunk arra, hogy a világ felfigyel, és nem engedi a vérontást, ehelyett, beavatkozott, és azóta csak romlik a helyzet beláthatatlan időre nyújtva el a háborút, ami a közreműködésük nélkül talán már lezárulhatott volna,. Gondolják a helyiek.  

Dejavü.  

Most, ezekben a hetekben ismét  volt részem az emberi ostobaság mélységeibe, a túlélési ösztönön túlmutató önzésbe bepillantani éppúgy,  mint az értelmes emberek felelős összefogásába   a potenciális áldozatok védelmében.  

*Camus* zseniális, többféleképpen értelmezhető, ma is aktuális  *A Pestis*-ének utolsó gondolataival zárom az enyémeket  , továbbra is remélve, hogy minimális áldozattal zárul ez a "szakasz" , újraindul az élet itt Európában. 

"Amidőn Rieux öreg betegéhez érkezett, az éjszaka már elnyelte az egész égboltot. A szobában hallani lehetett a szabadság távoli moraját, az öreg pedig egykedvűen töltögette a borsószemeket.
– Jól teszik, ha szórakoznak – szólt –, ez is az élethez tartozik. Hát a kollégája, doktor úr, mit csinál? 
Dörrenések hallatszottak egészen idáig, de békés dörrenések : gyerekek engedték föl rakétáikat.
– Meghalt – szólt az orvos, mialatt a szortyogó mellkast kopogtatta.
– Ó! – szólt az öreg, kissé meghökkenve.
– Pestisben – tette hozzá Rieux.
– Igen – szólt az öreg rövid hallgatás után –, a legjobbak elmennek. Ilyen az élet. De ő az az ember volt, aki tudta, mit akar.
– Miért mondja ezt? – kérdezte az orvos, elrakva a szívhallgatóját.
– Csak úgy mondom. Ha beszélt, mindig mondott valamit. Szóval nekem tetszett. No de így vagyunk. Van, aki azt mondja: „Persze a pestis, hiszen pestis volt.” Jó, hogy érdemrendet nem követelnek. De hát mi is az, hogy pestis? Ilyen az élet, semmi egyéb.
– A gőzölést végezze rendszeresen.
– Ó! Sose aggódjék. Nekem még bőven van időm, megérem még valamennyinek a halálát. Életművész vagyok, bizony.
Vidám üvöltés válaszolt rá a távolból. Az orvos megállt a szoba közepén.
– Nem haragszik, ha kimegyek a teraszra?
– Dehogyis. Innen akarja őket látni, a magasból, mi? Tessék csak. Pedig hát ugyanolyanok most is, amilyenek voltak.   
Rieux a lépcső felé igyekezett.
– Mondja, doktor úr, igaz, hogy emlékmű készül a pestis halottainak ?
– Az újság írja. Egy emlékoszlop vagy tábla.
– Tudtam, hogy így lesz. És szónoklatok is lesznek. Az öreg nevetett fulladó hangon.
– Már hallom is, amint: „Halottaink.. .”, aztán mennek lakomázni.
Rieux már ment föl a lépcsőn. A nagy, hideg égbolt csillogott a házak felett, a dombok közelében pedig a csillagok oly keményen szikráztak, mint a kovakő. Ez az éjszaka majdnem egészen olyan volt, mint az, amikor ő idejött Tarrou-val, erre a teraszra, hogy elfelejtsék a pestist. Csak a tenger ma zajosabb, mint akkor, a sziklafal alatt. A levegő könnyű és mozdulatlan, megszabadult a sós áramlatoktól, miket a langyos őszi szél hozott. De a város lármája most is csapkodta a teraszok alját, s morajlott, mint a hullámverés. Mégis, ez az éjszaka a szabadulás és nem a lázadás éjszakája volt. Rőtfekete fény jelezte a távolból a körutakat és a kivilágított tereket. Az immár felszabadult éjszakában gáttalanná vált a vágy, zúgása egészen Rieux-ig hatolt.
A sötét kikötőből felröppentek a hivatalos dáridó első rakétái. A város hosszú és tompa üdvrivalgással köszöntötte őket. Cottard-t, Tarrou-t, férfiakat és nőket, akiket Rieux szeretett és elvesztett, mindenkit, holtat vagy bűnöst, a feledés borított. Igaza volt az öregnek, az emberek mindig egyformák. Csakhogy ez az ő erejük és ez az ő ártatlanságuk, s ekkor érezte Rieux, hogy túl minden fájdalmon, hozzájuk tartozik.
Miközben az ujjongás erősbödött, és mind hosszabbra nyúlt, és elnyújtva verődött vissza a terasz lábánál,  és mikor felszálltak a színes kévék az égbolt felé – Rieux doktor elhatározta, hogy megfogalmazza az elbeszélést, amely itt ér véget, nehogy azok közé tartozzék, kik hallgatnak, hogy tanúskodjék a pestisesek mellett, hogy némi emléket hagyjon a jogtalanságról meg az erőszakról, melyben részük volt, s hogy  egyszerűen elmondja azt, amit csapások idején tanul az ember, azt, hogy az emberekben több a csodálnivaló, mint a megvetnivaló  "

:)
cdfatime#3582020-04-22 18:29:56
A(z) #358 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
waveox#3572020-04-22 18:00:41
Zárszóként (mivel hamarosan nyakunkon a május 3.-a!) egy bölcsességnek ható rövid mondat, így búcsúzásként:egy pozitív gazdasági összefüggés.
a nagy válságokból általában gyors kilábalás jött,
 és általában nagyon pozitív változásokat hozott a világban.
cdfatime#3562020-04-21 17:52:28
A(z) #356 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
router#3552020-04-21 11:53:18
Válasz a(z) 351. üzenetre:

Fujjjj! :)
mission-impossible#3542020-04-21 09:02:29
Már csak néhány naponként nézem az Operatív Törzs tájékoztatója c. bohózatot.
Cili néniről mindig az jut eszembe, hogy mindjárt sírva fakad, és az jár a fejében, hogy "kellett ez nekem?"
(Egyébként nem lehetne találni neki valami csinos szóvivőt, aki beszélni is tud? Azt se bánom ha Orbán rokon, csak csinos legyen és ne ilyen "életkedv elvevő".)
A másik kedvencem, Kis Lóbelt a Készenléti Rendőrségtől, aki jobb mint egy Fábry rendőr paródia. Már ami a nyakatekert, hivatalos megfogalmazások használatát illeti.
"Az elmúlt napok során 629 szabálysértési eljárás estében sikerült intézkedést foganatosítani, a hatósági cselekmények végrehajtása tekintetében." stb.
 :D 

https://www.youtube.com/watch?v=2VLfcESZKlo

https://www.youtube.com/watch?v=Ki8dIG-NyMk

https://www.youtube.com/watch?v=ZPHUg_3sJV0
mission-impossible#3532020-04-21 08:37:04
Válasz a(z) 341. üzenetre:

Az nem baj, csak rosszabb ne legyen!
mission-impossible#3522020-04-21 08:35:08
Válasz a(z) 348. üzenetre:

Erre nem is gondoltam. :o 

Üldözni fognak a nők, ha nem látják a ronda pofámat csak a szemeimet.

 :D 
mission-impossible#3512020-04-21 08:32:26
!kep:https://www.eropolis.hu/imgs/USERGALL/FORUMIMG/189857.jpg
Különben meg mindenről a denevérek tehetnek.

mission-impossible#3502020-04-21 08:30:31
Válasz a(z) 347. üzenetre:

Jut belőle mindenkinek.

https://hircsarda.hu/2020/04/02/tizmillio-latex-szopoalarc-erkezik-kinabol/

 :D 
pandora#3492020-04-20 18:47:46
Válasz a(z) 348. üzenetre:
Hány olyan megismerkedés lesz, hogy flörtölő pillantások után órákig andalgásos beszélgetés, aztán amikor leveszi a maszkot...futás :D

router#3482020-04-20 18:41:11
Válasz a(z) 346. üzenetre:

Ezen már én is gondolkodtam.
A szemek kihangsúlyozása miatt lehet.
Az általában mindenkinek jól áll :)
pandora#3472020-04-20 15:28:27
Válasz a(z) 346. üzenetre:
Gyorsabb és egyszerűbb mint a rúzs. :D
adid762#3462020-04-20 13:35:28
Visszatérve a maszkok használatára: Egyre jobb idő van, és ez az öltöködésen is látszik. Szerintem a nők maszkban is szexik.  :D 
ninive#3452020-04-20 08:10:10
Válasz a(z) 342. üzenetre:

Ezt a költői kérdést teszem fel én is nap mint nap.

Most a szerencse is szerepet játszik, de még hiszek abban, hogy "maradj otthon"-t egyre többen értelmezik úgy, hogy aki teheti, a lelkiismeretére hallgat és nem a manipulációknak bedőlve elbújik kivárni a végét. A veszélyeztetetteket védeni, segíteni kell, mindegy, hogy közvetlenül a vírus, vagy az azt kihasználók tevékenységének következménye. 

Úgy gondolom, ha mindenki tenné, amihez ért, vagy utána nézne, mivel teheti magát hasznossá ott, ahol erre van szükség a félrevonulás és kivárás helyett,  hamarabb, és kevesebb veszteséggel érhetne véget ez az egész. Minél később ismerik fel ezt az önmagukat érinthetetlennek érző "köldöknézegetők" , annál több lesz az (járulékos is)  áldozat. 
cdfatime#3442020-04-19 20:52:03
A(z) #344 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
huncut41#3432020-04-19 19:16:45
Válasz a(z) 341. üzenetre: Nagyon jó a meglátásod és a videó is  :)  Ez egy kisit hosszú de érdekes gondolatokkal videó.  https://www.youtube.com/watch?v=UOO87iuoeJo 
nincs kép
flogiszton#3422020-04-19 19:07:36
Válasz a(z) 336. üzenetre:
Parázik a hóhér.De nicsak, egy ateista disznó a zuhanó repülőgépen, ahol mindenki Istenhez fohászkodik.
A sors létezik, de az egyéni felelősség legalább annyira, nem hiszek a köldöknézegető sodródásban, mert akkor azt is elhinném, hogy minden úgy jó, ahogy van, nekem meg nincs dolgom, mert a nagy bábjátékos úgyis cincálja a szálakat.
A kórházban várnak önkénteseket, odamennél védőfelszerelés nélkül, mert az égiek majd eldöntik, kinyúvadsz-e, vagy inkább otthon maradsz?Költői kérdés volt.
cdfatime#3412020-04-19 17:16:41
A(z) #341 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3402020-04-19 17:06:22
A(z) #340 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
pandora#3392020-04-19 17:04:09
Válasz a(z) 336. üzenetre:

Részemről nem a járványtól félek, hanem a járványkezelés (meg amit még farvízen összemosnak vele!) következményeitől.
De az hogy félek, rossz szó, mert a pókokat kivéve nagyjából semmitől nem szoktam félni.

Inkább döbbenet, csalódás, és rengeteg tehetetlen düh, amit érzek, de nem a vírus miatt, hanem sokkal inkább az emberi nagyravágyás, rosszindulat, korlátoltság, kicsinyesség, önzés, ostobaság miatt, ami a vírus következményeképpen ipari méretekben a felszínre tört, és félő hogy a járvány elmúltával is velünk fog maradni. :(

cdfatime#3382020-04-19 16:49:43
A(z) #338 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
ninive#3372020-04-19 13:26:46
Válasz a(z) 336. üzenetre:

Rossz hasonlat. :(

Nem tudom kinek szántad, de itt nem olvastam mostanában olyat, hogy valaki a virustól félne.

Itt már nem (csak) a virusról van szò, ez annál szélesebb.

Aki ismer, és értelmezi, amit írok, az tudja, hogy a félel(m)em nem páni(k), hanem egyfajta hátterismeretek, és tapasztalat  következménye.

 Röviden 
"
Én a Halál rokona vagyok,
Szeretem a tűnő szerelmet,
Szeretem megcsókolni azt,
Aki elmegy.

Szeretem a beteg rózsákat,
Hervadva ha vágynak, a nőket,
A sugaras, a bánatos
Ősz-időket.

Szeretem a szomorú órák
Kisértetes, intő hivását,
A nagy Halál, a szent Halál
Játszi mását.

Szeretem az elutazókat,
Sírókat és fölébredőket
S dér-esős, hideg hajnalon
A mezőket.

Szeretem a fáradt lemondást,
Könnyetlen sírást és a békét,
Bölcsek, poéták, betegek
Menedékét.

Szeretem azt, aki csalódott,
Aki rokkant, aki megállott,
Aki nem hisz, aki borus:
A világot.

Én a Halál rokona vagyok,
Szeretem a tűnő szerelmet,
Szeretem megcsókolni azt,
Aki elmegy
 
(Ady) 
:)
nincs kép
zoltan1972#3362020-04-19 13:00:09
Egy valamit nem értek. Paráztok, mint a disznók a vágóhídon. Ha az a sorsod, hogy meg kell halnod, akkor tök mindegy mit teszel, vagy mint nem, itt lesz a vége. Ha nem a vírus visz el, elüt a villamos.

És újra csak azt tudom mondani, hogy a teljes emberiség 0,0003 százaléka érintett a vírusban. A halálozási aránya 0,00003 százalék a teljes emberiségve nézve..

A fertőzöttek  80 % tünetmentes, vagy enyhe tünetű.

De a szarkavarásra tökéletes, mint a látható példa is mutatja.

A félelem sokkal nagyobb kárt okoz a szervezetedben, mint a vírus
ninive#3352020-04-19 11:35:37
Válasz a(z) 334. üzenetre:


Sokan még nem éltek át valódi krízist.
Az álarcok repedeznek, felszínre törekszik a rejtett én. 
A természet sem kegyes, de az ember még kegyetlenebb dolgokra képes. Akkor is az, ha nem tudja mit tesz, de aki tudja, mégis, az ijesztő igazán. :(
pandora#3342020-04-19 11:09:33
Válasz a(z) 328. üzenetre:

Nem ismertem JA ezen írását, ezért rákerestem. A mek-oszk egy kis előszót is tesz hozzá.
"Egy ember világának azon mélységeit tárja fel, melyek talán jobb, ha sosem kerülnek napvilágra."

Nagyon igaz, és legalább annyira aktuális is. 
Azt hiszem, mostanság a járvány, és a járványkezelés (utóbbi lassan legalább annyira ártalmas mint a járvány maga) elég sok ember világának azt a mélységeit tárja fel, amik jobb lett volna, ha sosem kerülnek napvilágra. :(

ninive#3332020-04-19 10:42:41
Válasz a(z) 329. üzenetre:

Bármelyik példát írhattam volna én is, és folytathatnám a sort, bár öngyilkos nincs, de bízom, hogy ez elkerül.
Félek? Néha. 
Van mitől.

Nem tudom kinek van igaza, mit kellene tenni. 
Már nem is érdekel, teszem amit kell, ameddig tehetem.   :) :(

A zene is segit
https://www.youtube.com/watch?v=zznlf3ZKQi0
cdfatime#3322020-04-19 09:09:26
A(z) #332 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3312020-04-19 09:00:53
A(z) #331 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
cdfatime#3302020-04-19 08:57:06
A(z) #330 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
nincs kép
flogiszton#3292020-04-19 08:23:56
Válasz a(z) 328. üzenetre:
Szeretem én őtet, de van az úgy, hogy "A kevesebb több"(Mies van der Rohe) :D 
Mikor otthon nem office, hanem off, az jut eszembe, mennyire élesednek a határok, és tisztulnak a képek.Az egyik kolléganőm folyamatos téppénzen van, a másik nem hajlandó otthon maradni, hogy ne hagyjon cserben, mert akkor rám több teher jutna, egyébként sem hátrálna, nem férne össze az önértékelésével.(A több , ami nem sok , de elég jó:)Az utcán egyre kevesebb az átlagember és egyre több a kéregető.Naponta hallom, ki ment tönkre, egyik ismerősöm öngyilkos lett, elhalasztották az agyműtétjét, neki már elég volt.

ninive#3282020-04-18 23:30:41
Válasz a(z) 260. üzenetre:
:)

Én  is cinikus hangulatba pottyantam, mert  néhány kedves polgártárs eszembe juttatta ma délután út közben soraidat, de a pohár Martini kezd már ellazítani :D

Bocs, de JA is megírta már (mintha ma) ezt előtted, sokkal jobban :P


"...nincs igazság
mit értsz igazság alatt
nincs igazság még ez sem az
dolgozni
mindig csak dolgozni
mindig csak dolgozni
hisz azt az anyaföld magától megtermené talán
Gyömrői büdös kurva
nem dolgozik
én dolgozzak
ő nem dolgozik
dolgozzatok legények, holnap lesz a vásár
nem megyek inasnak
nem megyek molnárnak
hajóskapitány leszek
én buvár leszek
mozdonyvezető leszek
elmegyek lakatosnak aztán mozdonyvezető leszek
mért verik az inasokat
mért verik a gyerekeket
én az enyémnek kitekerném a nyakát
ugy kell neki
ugy kellett, káposztába hús kellett
nem akarok dolgozni
nem fogok dolgozni
inkább meghalok
eddig sem dolgoztam eztán sem fogok
ő se dolgozik
Hatvany sem dolgozik
Rapaport sem dolgozik
Illyés Gyula sem dolgozik
forradalmár mert fél a munkásoktól
én nem akarok kapálni
én nem őrzöm a disznókat
én nem hajtom ki a libákat
dolgozzon a Gyömrői
dolgozzon a Jolán
dolgozzon az Etus
dolgozzon a mama
dögöljön meg
mondd Uram Jézus és dögölj
mért mindig én
menjen le ő
mért mindig én
mindig én
én
én
te
ő
miti ők
piti
pitiáner
pitizni
a kutya sem dolgozik
ne ugass
Horty sem dolgozik
a munkások dolgoznak
dögöljenek meg
ugy kell nekik
betörő leszek
tolvaj leszek
rablógyilkos leszek
nem megyek analízisre
nem eszek
nem fogok enni
aki nem dolgozik ne is egyék
adjanak enni
majd mögöszöd röggel
dolgozzon a Judit, a buta állat
ha nő lennék kurva lennék
ingyen
nincs ingem van szalmapapucsom
halandzsa
bocsásson meg ez halandzsa
buta barom
azért se csinálok semmit
én nem bánom ha meg is döglök
annyira nem szeretem magam, hogy dolgozzak
iskolába akarok járni
vissza akarok menni
seggbe ruglak, hogy az anyád picsájába esel
aki agressziv, boldogul
boldogok a szegények mert
Absolon
Mátyás
az ucca gyerekek éneke
csavarogni akarok
hozzám ne legyen jó senki mert megölöm
leölöm
legyilkolom
Németh Andor dolgozik
hja az más
friss a vizem jó hideg
valamit ingyen akarok
hülye
hülye állat
dögöljön meg
mindent azért is ingyen akarok
..."


 
pandora#3272020-04-18 17:42:08
Válasz a(z) 325. üzenetre:
"lehet, hogy tényleg vissza kéne jönnöm az eredeti nicknevemen"
Hűha...el vagyok képedve. :o  :o  :o  :o 
Csak nem voltál Óznál bátorságért..?! :napersze:  ;)  :vigyor: 
nincs kép
zoltan1972#3262020-04-18 17:30:17
Válasz a(z) 325. üzenetre:Ennyi elég volt, köszönöm.  :D 

NAna, te meg a hétfejű, akarom mondani a hét nevű egyén vagy?
router#3252020-04-18 17:00:38
Válasz a(z) 322. üzenetre:

Csak a félreértések tisztázása végett: én nem jutottam el a reggelizőasztalodra a tányérra, és önszántamból nem! A túlélési ösztön bekapcsolt szerencsére :-P

De aki nem hisz(i), járjon utána :)

Egyébként lehet, hogy tényleg vissza kéne jönnöm az eredeti nicknevemen, most olyan furcsa volt olvasni a "router polgártárs"-at, már azt sem tudom lassan, ki vagyok, megszédít ez a forgóajtó, keverednek az inkarnációk :D
 
nincs kép
zoltan1972#3242020-04-18 13:49:07
Válasz a(z) 322. üzenetre:Közben rájöttem mire figyelmeztetett router.
Te nem eszed a pasikat, hanem halálra dumálod őket  :D 

De azé imádlak  <3 
nincs kép
zoltan1972#3232020-04-18 13:28:09
Válasz a(z) 322. üzenetre:HAHAHAHAHAHAHAHAAAA
 Vagy Jujj de megijedtem ?Én nem sietek. Egész nap fogyasztanálak :D 
pandora#3222020-04-18 13:12:53
Válasz a(z) 321. üzenetre:
Router lila polgártársunk arra célzott, hogy míg a koronavírussal szemben van 99 százalék esélyed rá, hogy megúszod, addig én 100 százalék eséllyel pasikat eszem reggelire. ;) :napersze:  :D 
nincs kép
zoltan1972#3212020-04-18 12:02:09
Válasz a(z) 320. üzenetre: Miért kéne vigyáznom? :o 
router#3202020-04-18 11:59:37
Válasz a(z) 319. üzenetre:

"Vigyázz jól, mit kívánsz, mert a végén még teljesül"...
nincs kép
zoltan1972#3192020-04-18 11:51:53
Válasz a(z) 318. üzenetre: Hoppá, akkor ezt benéztem. Mindenesetre az itteni Pandora Szelencéje is kinyílhatna  :D  :D 
router#3182020-04-18 11:45:59
Válasz a(z) 317. üzenetre:

Ez nem Pandora témája, még ha úgy tűnik is. :-D Az egy emelettel lejjebb van :) 

Ja, most ismét kinyílt a világra a szelence, az biztos. Csak nehogy legyen ez még sokkal rosszabb is.
Az emberiség mindenesetre megtesz mindent érte :(


nincs kép
zoltan1972#3172020-04-18 11:11:30
Válasz a(z) 316. üzenetre: Ámen :o 

Akkor térjünk vissza Pandora témájához (találó név a helyzetet figyelembe véve  :D  :P  )
router#3162020-04-18 11:06:19
Válasz a(z) 315. üzenetre:

Egyik kutya, másik eb. 
Hányinger az egész politika, nemcsak nálunk, egyéni pecsenyék sütögetéséről szól, a rendeltetésük (a közösség *szolgálata*) sehol sincs, nem is volt, nem is lesz, ecce homo, hagyjuk is. 
nincs kép
zoltan1972#3152020-04-18 11:01:18
Válasz a(z) 314. üzenetre:

Hmmmm

Halkan jegyezném meg, hogy szerény véleményem szerint, a kormány még mindig csak a politikai hatalma megszilárdításán, és az ellenzék tönkretételén dolgozik, vírusintézkedésnek álcázva.
De ez csak az én véleményem.... :cigi: 
router#3142020-04-18 10:47:21
Válasz a(z) 313. üzenetre:

és a 20 millió kb. 2 százaléka hal meg, 90+ százalékban nem közvetlenül a vírustól.

Ezért áll most a világgazdaság.

Karigeri baba bábu kiötlötte, hogy veszélyes a BKV-n maszk nélkül közlekedni. Mélyen egyetértek.
De miért 10 nap múlva vezeti be az istenadta? Miért *10 nap múlva*, ha valami veszélyes? Még könnyítést is tettek, miszerint nem kell maszk feltétlenül, elég egy kendő is (hogy ne lehessen hivatkozni a még mindig kurva magas maszkárakra).

Kásler papa bábu, miután kiborított soksok szerencsétlen idős rászoruló embert a kórházi ágyaikból, Erdélybe akar orvosokat küldeni (csak nem majdani szavazatokért, jófejségből...?), mondván, hogy a magyar egészségügy leterheltségébe ez belefér.
Szegény teljesen elmeroggyant, pontosabban gazember droid lett.

A szarházi élősködő parlamenti képviselő banda meg megemelte a (z alap-) fizetését millió fölé.

Abszurdisztán valóban.
  

[1-60] [61-120] [121-180] [181-240] [241-300] [301-360] [361-420] [421-433]



Ajánlott szobák
#bdsm_szoba3830BDSM - extrém szexualitás
Ajánlott szobák
#biszex_szoba9981Biszexuális vagy, be kell lépned!
Ajánlott szobák
#centrum_szoba710Belvárosi szexmentes csevegő

#maszti_szoba300Eropolis hivatalos maszti szobája

#szeretot-100Többes kalandok kamionba
Ajánlott szobák
#homo_szoba6270Meleg férfiak egymás között

#zso06100wc-d lennék Dunántúli bi/meleg pervi ffiak
Ajánlott szobák
#hetero_szoba4641Heteroszexuális vadászterület
Ajánlott szobák
#profi_csajok610Türelmi zónás csajok várnak

#profi_pasik200Türelmi zónás pasik várnak
Ajánlott szobák
#transz_szoba2520Transzszexuális csevegő

#cdfatime100GANGBANG








A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ. Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.